Шестдневен штрајк на машиновозачите во Германија | Старт | DW | 05.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Шестдневен штрајк на машиновозачите во Германија

Патниците со воз во Германија се соочени со шестдневен штрајк на машиновозачите поради спорот околу тарифниот договор со раководството на Германски железници. Ден порано почна штрајкот во транспортниот железнички сообраќај. Луѓето имаат се‘ помалку разбирање за штрајкот, веќе осми по ред.

Гледај видео 01:52
Now live
01:52 минути