„Шарен“ протест со досега најголема масовност | Северна Македонија | DW | 21.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

„Шарен“ протест со досега најголема масовност

Вебвидео на Дојче Веле од масовниот протест на „Шарената револуција“ во Скопје, во која беа обоени зградите на Собранието и на Министерството за правда и беше направен обид за соборување на споменикот на „Прометеј“.

Меѓународните медиуми во извештаите за големиот протест во Скопје на „Шарената револуција“ говорат за учество на преку 20 илјади луѓе. Камерите на светските новински агенции во чекор го следеа движењето на протестната поворка.

Погледнете го вебвидеото од синоќешниот протест:

Гледај видео 02:54

Илјадници на протестот на „Шарената револуција“

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Поврзана содржина

Реклама