Членството на Македонија во НАТО е важно за целиот Балкан | Македонија | DW | 18.03.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Членството на Македонија во НАТО е важно за целиот Балкан

САД сметаат дека владината криза и спорот за името со Грција нема да ги загрозат шансите за членство на Македонија во НАТО, како еден од клучните услови за стабилност на регионот.

default

Ова е пораката што ја упатија група американски конгресмени кои престојуваат во Скопје. Што изјавија тие?

Реклама