Чиле – пожар на брод | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Чиле – пожар на брод

Во пожар што изби на еден дански рибарски брод пред чилеанскиот брег, загинаа веројатно 12 луѓе. Досега е извадено едно тело, а други 11 членови на екипажот сеуште се водат како исчезанти, соопштија чилеанските власти. Пожарот избил во петокот вечерта, најверојатно во кабината со моторите. Од запалениот брод се спасени 105 членови на екипажот.