Четири години по потпишувањето на Рамковниот договор | Теми на денот | DW | 13.08.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Четири години по потпишувањето на Рамковниот договор

На 13 август 2001 беше потпишан Рамковниот договор во Македонија. Четири години потоа сеуште не е дефинирано дали договорот е политички и меѓуетнички компромис или мировна спогодба. Повеќе детали од Александар Чомовски

Во Охрид беше постигнат договорот

Во Охрид беше постигнат договорот

Реклама