Четири години од загинувањето на Борис Трајковски | Македонија | DW | 26.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Четири години од загинувањето на Борис Трајковски

Претседателот Борис Трајковски загина на 26 февруари 2004 година во авионска несреќа во близина на Мостар. Во несреќата животите ги загубија и осуммина негови соработници и членови на екипажот.

default

Остатоците од урнатиот авион во кој беше Трајковски