Четврта, од серијалот лидерски средби во Македонија | Вести | DW | 01.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Четврта, од серијалот лидерски средби во Македонија

*

Денеска продолжува лидерската средба во Македонија на која се разговара за јавното обвинителство и судскиот совет. Дали во обвинителството да постои посебно тело за организиран криминал и корупција и како да се разрешува јавниот обвинител остануваат се уште отворени прашања. На последниот состанок во четвртокот, лидерите на политичките партии застапени во Парламентот постигнаа напредок во однос на законот за јавен обвинител. Денешната е четврта, од серијалот средби во изминативе десет дена.