Чекор напред,два назад | Македонија | DW | 04.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Чекор напред,два назад

На чело на анкетната комисија која треба да ги расветли инцидентите во македонскиот парламент ќе биде пратеникот Стојан Андов.Комплетирањето на Судскиот совет влегува во нова комплицирана ситуација

default

Со формирањето на анкетната комисија за истражување на инцидентите во макеоднскиот парламент,експресно е одговорено на острите реакции од Брисел за наоѓање на виновниците за случувањата од минатата недела и нивна кривична и политичка одговорност.

Од друга страна власта и опозицијата повторно играат мачка и глушец околу изборот на членовите на Републичкиот судски совет,што предизвикува незадоволство кај влијателните странски дипломати во земјата.

Поврзана содржина

Реклама