1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

ЦСУ- Христијанско социјална унија

Тема

Конзервативната ЦСУ е регионална баварска партија, која игра важна улога на сојузно ниво како „сестринска партија“ на ЦДУ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе