Црвенковски ќе му додели орден на Хил | Вести | DW | 13.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Црвенковски ќе му додели орден на Хил

*

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска во Скопје ќе му додели орден 8 септември на поранешниот американски амбасадор во земјата, Кристофер Хил. Актуелниот американски помошник државен секретар за Источна Азија и Пацификот, го добива орденот заради неговиот придонес во зацврстувањето на односите и соработката меѓу Македонија и САД.