Црвенковски патува во Њујорк | Вести | DW | 22.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Црвенковски патува во Њујорк

*

Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски во Њујорк ќе оствари средба со специјалниот претставник на ОН за решавање на спорот околу името, Метју Нимиц. Македонскиот претседател, од утре е во работна посета на САД и ќе учествува на 62 то генерално собрание на ОН. Црвенковски ќе се сретне и со генералниот секретар на Светската организација Бан Ки Мун.