Црвенковски - МПЦ | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Црвенковски - МПЦ

*

Македонскиот претседател, Бранко Црвенковски, денеска во црквата ”Света Софија” во Охрид, на поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан му врачи ”Орден на Република Македонија”. Највисокото државно одликување на МПЦ и се доделува "поради нејзината лога на стожер на националниот и духовниот опстој и чувар и афирматор на македонскиот идентитет. "