Црвенковски и Груевски на средба во кабинетот на претседателот | Вести | DW | 20.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Црвенковски и Груевски на средба во кабинетот на претседателот

*

Претседателот на Македонија Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски денеска треба да оддржат средба во кабинетот на шефот на државата. Црвенковски и Груевски треба да разговараат за реформите во судството и докомплетирање на Судскиот совет. Не е исклучено на средбата да стане збор и за испразнетите амбасадорски места.

За денеска попладне е закажана средба и на претседателите на најголемите парламентрни партии во обид да се договорат за реформите во судството.