Црвенковски – избори | Вести | DW | 30.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Црвенковски – избори

Идејата за предвремени избори во Македонија во овој момент е неприфатлива зашто ќе значи загубено време и простување од македонските аспирации за НАТО и Европската унија, изјавил македонскиот претседател Бранко Црвенковски на брифинг со македонските новинари. Црвенковски смета дека е најдобро членовите на владината коалиција веднаш да започнат со донесување на законите од европската агенда.