Црвенковски-ЕУ | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Црвенковски-ЕУ

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски изјави дека ЕУ е најграндиозниот проект на 20 век. Црвенковски, кој по покана на белгискиот крал Алберт Втори учествува на прославата на 50 годишниот роденден на Унијата во Брисел, нагласи дека Европа ќе биде целосно обединета кога сите земји од стариот континент, вклучително и Македонија ќе станат дел од заедничкото европско семејство.