Црвенковски во Варшава | Вести | DW | 09.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Црвенковски во Варшава

Македонија очекува во идната година покана за членство во НАТО и почеток на преговори за членство во Европската унија. Ова за полската новинска агенција ПАП го изјави претседателот на Македонија Бранко Црвенковски кој престојува во официјална посета на Полска. Во врска со прашањето за статусот на Косово и последиците по Македонија, Црвенковски изјави дека основно за стабилноста на земјата е квалитетот на меѓуетничките односи.