Црвенковски во Берлин | Теми на денот | DW | 19.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Црвенковски во Берлин

Македонскиот претседател, Бранко Црвенковски, во посета на Берлин на покана на германскиот претседател, Хорст Келер

Бранко Црвенковски

Бранко Црвенковски

Македонскиот претседател во Германија ќе се обиде да добие одговори на прашањето - каде е местото на Македонија во односите со ЕУ, додека таа ги решава сопствените проблеми
Реклама