Црвенковски бара фер и демократски избори | Македонија | DW | 10.05.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Црвенковски бара фер и демократски избори

Денеска (10.05.08) во Скопје конвенции на Коалицијата за европска Македонија „Сонце„, предводена од СДСМ и на ДУИ, на кои се промовираат кандидатите за пратеници. Претседателот, Бранко Црвенковски бара фер избори.

default

Бранко Црвенковски

Шефот на државата на прес конференција денеска оцени – предвремените избори најмногу и‘ одговараат на Грција. Македонија не смее да одговори со реципроцитет на најновите грчки провокации и блокади и без оглед на спорот околу името треба да продолжат нормалните политички, дипломатски и економски комуникации.
Реклама