Црвенковски бара ситуацијата да не се драматизира | Македонија | DW | 15.02.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Црвенковски бара ситуацијата да не се драматизира

Македонскиот претседател Црвенковски изјави дека доколку нема заемно прифатливо решение за името, апликацијата на земјата за НАТО би одела под референцата под која таа е примена во ОН. Кој е новиот предлог на Нимиц?

default

Црвенковски со Груевски и Шефер во Охрид