Црвената „Тесла“ во вселената | Сите содржини | DW | 07.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Црвената „Тесла“ во вселената

Луксузното спортско возило на Елон Маск е првиот автомобил кој орбитирал во вселената. Сопственикот на компанијата Тесла го лансираше со најголемата ракета во светот „Фалкон хеви“ проект на компанијата Спејсекс со која исто така раководи.

Гледај видео 01:02
Now live
01:02 минути