Ципи Ливни во Каиро | Вести | DW | 11.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ципи Ливни во Каиро

Арапските земји, според зборовите на израелската министерка за надворешни работи Ципи Ливни имаат значајна улога во Блиско – источниот мировен процес. Таа изрази уверување дека соседите на Израел и Палестинците располагаат со политички хоризонт за решавање на проблемите, истакна Ливни. Израелската министерка во Каиро се сретна со нејзините ресорни колеги Египетскиот и Јорданскиот министер Ахмед Абул Геит и Абдел Илах Чатиб. Израелската министерка средбата ја оцени како историска.