Цивилни жртви во напад на ИСАФ во Авганистан | Вести | DW | 30.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Цивилни жртви во напад на ИСАФ во Авганистан

*

Најмалку 30 цивили загинале а повеќемина се повредени во воздушен напад на меѓународните сили во јужната провинција Хелманд во Авганистан. Веста ја соопштија локалните власти. Засега нема потврда од силите на ИСАФ кои во регионот воделе борби со талибанските милитанти.