ЦЕИ-инструмент за промоција на евроинтеграцијата | Теми на денот | DW | 25.11.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

ЦЕИ-инструмент за промоција на евроинтеграцијата

Во Тирана се одржа самит на 18 шефови на влади и министри од земјите членки на ЦЕИ.Најавен како конференција на која ќе се дискутира за економската соработка и евроатланските интеграции,албанските домаќини сепак инсистираа на самитот да ја наметнат темата за идниот стаус на Косово,како клучна за регионот.

default

Реклама