Цебит – завршница | Вести | DW | 21.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Цебит – завршница

Денеска во Хановер заврши најголемиот светски саем на компјутерска технологија Цебит. Годинава Саемот бележи 480.000 постители, како и склучени зделки во износ од повеќе милијарди евра. Член на Управниот одбор на Саемот Ернст Рауе посочи дека манифестацијата се докажала како стопански мотор и носител на нови идеи. Со зголемувањето на бројот посетители за 10% во однос на минатата година постигнат е и пресврт во повеќегодишниот надолен тренд.