1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

ЦДУ - Христијанско демократска унија

Тема

Во моментов најсилна политичка партија во Германија, предводена од Ангела Меркел. На власт е најдолго од крајот на Втората светска војна.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики