Цветен рај на карневалот во Ница | Старт | DW | 03.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Цветен рај на карневалот во Ница

Карневалот во Ница, кој е еден од најголемите во светот, деновиве суверено владее со Азурниот брег. Негов специфичен белег е т.н Битка со цвеќиња на која пак меѓу насобраните посетители се фрлаат тони цвеќиња.

Гледај видео 03:29
Now live
03:29 минути