Хуморот е лек кој се зема повеќепати дневно | Сите содржини | DW | 08.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Хуморот е лек кој се зема повеќепати дневно

„Со хумор се вакцинираме од стварноста, која не е баш за смеење“, вели актерот Горан Илиќ-Гиле. Тој за ДВ раскажува како се размножува хуморот во време на корона и дали е на респиратор или успева да преживее.

Гледај видео 04:09