Хубер во Израел | Вести | DW | 15.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Хубер во Израел

На крајот од патувањето низ Израел и палестинските подрачја, претседателот на Советот на Евангелистичката црква во Германија Ервин Хубер повика на помирување во блискоисточниот конфликт. Очевидно е страдањето во “светата земја”, рече тој во проповед во Ерусалим. Претходно Хубер ги осуди израелското насилство и палестинските самоубиствени атентати.