Хрватска и Балканот тагуваат по Оливер | Сите содржини | DW | 30.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Хрватска и Балканот тагуваат по Оливер

Легендарниот Оливер Драгојевиќ почина во неделата во 71. година од животот, по долго и тешко боледување. Неговите песни ќе останат вечно сеќавање на големиот музичар

Гледај видео 01:30

Прочитај го и ова