Хрватска во фудбалска славеничка еуфорија | Сите содржини | DW | 12.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Хрватска во фудбалска славеничка еуфорија

Успехот на хрватската фудбалска репрезентација, преку победата над екипата на Англија во полуфиналниот меч (2:1) да си обезбеди влез во финалето на СП во Русија, ја крена на нозе цела Хрватска. Стотици илјади навивачи низ повеќе градови во земјата до раните утрински часови пееја, вееја знамиња и славеа.

Гледај видео 01:09

Прочитај го и ова