Храната како врска помеѓу Србија и Косово | Сите содржини | DW | 30.10.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Храната како врска помеѓу Србија и Косово

Велат дека храната ги поврзува луѓето. Кога таа храна е вкусна, па уште и ако сами ја подготвиме, тогаш е тоа полн погодок! Александар од Нови Сад првпат ќе пржи косовски локуми - по рецепт на својата #dw_BalkanBooster-партнерка Аргнесе од Пеќ. Таа пак ќе готви првпат во животот! Погледнете што точно ќе прави и дали ќе и’ успее:

Гледај видео 02:51

Прочитај го и ова