Хорст Келер во посета на Виетнам | Вести | DW | 21.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Хорст Келер во посета на Виетнам

Германскиот претседател Хорст Келер пристигна во дводневна посета на Виетнам. На почетокот планирана е средба до негопвиот виетнамски колега Нгиен Мин Трит . Главни теми на разговорите ќе бидат човековите права , заштитата ана климата и образованието. Германија е најважен трговски партнер на Виетнам меѓу земјите од ЕУ. Во среда Келер патува во Киха.