Хорор на божикниот панаѓур во Берлин | Свет | DW | 20.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Хорор на божикниот панаѓур во Берлин

Длабок е шокот кој се чувствува во германската престолнина по страшните сцени на божикниот панаѓур на плоштадот Брајтшајд.

12 лица загинаа а близу 50 се повредени откако камион влета во просторот каде традиционално во предбожикниот период се наоѓа панаѓурот кој дневно е посетуван од илјадници лица. Полицијата говори за „веројатен“ терористички напад. 

Гледај видео 00:44

Напад во Берлин

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама