Хорор вечер во Манчестер | Старт | DW | 23.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Хорор вечер во Манчестер

Во експлозија што се случи на концертот на американската пејачка Аријана Гранде во британскиот град Манчестер загинаа најмалку 22 луѓе, меѓу нив и деца. Атентаторот ја носел експлозивната направа на телото.

Гледај видео 01:12