Хил задоволен од разговорите во Пјонгјанг | Вести | DW | 22.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Хил задоволен од разговорите во Пјонгјанг

*

Американскиот посебен пратеник во разговорите со Северна Кореја,Кристофер Хил,извлече позитивен биланс од неговата посета на комунистичката земја.Со раководствоот во Пјонгјанг беа водени добри разговори,изјави Хил рано утрото пред неговото заминување.На средбата било дискутирано за скоро продолжување на шестпартитните разговори за спорната севернокорејска атомска програма.На нив учествуваат САД,Северна и Јужна Кореја,Јапонија,Кина и Русија.