Хеликоптер се урна врз куќа | Свет | DW | 31.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Хеликоптер се урна врз куќа

Три лица загинаа, а две се повредени кога хеликоптер се урна врз куќа во Њупорт Бич, Калифорнија. Во хеликоптерот во моментот на несреќата имало 4 лица.

Според очевидци, пред да се урне леталото можело да се види чад. Соседката Педи Фобијон раскажува:

„Истрчав надвор... Како да е воз кој доаѓа накај тебе, мислев дека е воз, толку беше гласно. Кога истрчав сѐ што видов се последиците, прашината.“

Кенди Региц, исто така соседка, видливо возбудена вака го доживеала падот на хеликоптерот:

„Помислив дека нешто набрзо ќе падне врз мојот покрив, го грабнав кучето, истрчав надвор и тогаш сфатив дека не е мојата куќа, но се гледаше чад и урнатини наоколу, позади мојата куќа.“

Хеликоптерот прво останал да виси на еден покрив, а потоа се урнал долу и удрил во ѕид од друга куќа.

Гледај видео 01:01

Хеликоптер се урна врз куќа

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама