1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Хаслох - град тест

дв
11 април 2014

Хаслох е град во Германија кој е урнек за просечен град. Така барем вели ГфК, Друштвото за истражување на потрошувачката. Во ова место на југозападот на Германија речиси 30 години се тестираат нови производи.

https://www.dw.com/mk/%D1%85%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%85-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82/video-17559854
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница