1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Хасан Рохани

Тема

Хасан Рохани, роден на 12 ноември 1948 година, е ирански политичар и претседател на државата од август 2013 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики