Хаос на Кос | Старт | DW | 17.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Хаос на Кос

На грчкиот остров Кос продолжува хаосот. Стотици бегалци секојдневно пристигнуваат во монденското летувалиште. Властите не можат да излезат на крај, а излезот се бара во пренесување на мигрантите со траекти

Гледај видео 02:09
Now live
02:09 минути