Хаос во Бразилија | Старт | DW | 25.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Хаос во Бразилија

Во безредијата во бразилската престолнина, по наредба на претседателот на Бразил, Мишел Темер интервенираше и војската. Демонстрантите во Бразилија бараат оставка на Темер, кој е обвинет за корупција.

Гледај видео 00:43