Хамилтон освои Гран при на САД | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Хамилтон освои Гран при на САД

*

Британецот Луис Хамилтон ја освои големата награда на САД и со тоа ја постигна и својата втора победа во Формула 1 во рок од една недела.Втор беше неговиот клупски другар од Мек Ларен Мерцедес Фернандо Алонсо од Шпанија,а трет возачот на Ферари -Фелипе Меса.