Халкидики - летување во сенка на политиката | Сите содржини | DW | 22.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Халкидики - летување во сенка на политиката

На Халкидики летуваат бројни граѓани од С. Македонија. Иако официјално спорот за името меѓу двете земји е решен, тој уште го поматува меѓусебниот однос и влијае врз грчкото гостопримство. Но, бизнисот сепак е во прв план, а рецептот гласи - кога не мора, нема директни контакти, велат во Неа Мармара.

Гледај видео 02:36

Прочитај го и ова