Хаити – несреќа | Вести | DW | 05.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Хаити – несреќа

Најмалку 20 лица загинаа, а 58 лица се водат како изчезнати откако еден брод со бегалци потона северно од Хаити. Според американската крајбрежна стража, спасени биле околу 60 илгелани имигранти. Се претпоставува дека бродот со имигранти пловел за САД, кои се оддалечени околу 900 километри од местото на несреќата.