Фуере оптимист дека ДУИ ќе продолжи со работата во македонскиот | Вести | DW | 27.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Фуере оптимист дека ДУИ ќе продолжи со работата во македонскиот

*

Претставникот на ЕУ во Македонија Ерван Фуере истакна дека е шокантен и неприфатлив нападот врз екипата на Телевизија Алсат во Желино и побара Министерството за внатрешни работи заедно со ОБСЕ да покрене сериозна истрага во врска со овој инцидент . Тој изрази надеж дека ДУИ ќе ја продолжи својата работа во Парламентот откако ќе се формира собраниска комисија за утврдување на околностите за немилите настани со собранието на 25 септември.