Фудбал за сите | Теми | DW | 18.06.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Фудбал за сите

Фудбалот деновиве е во центарот на вниманието, додека професионалните играчи го покажуваат најдоброто на играта во репрезентативните дресови на ЕУРО 2020. Но, фудбалот е многу повеќе од натпреварувачки спорт кој е привилегија само на професионалците. Во, Нигерија, на пример тој е сѐ попопуларен меѓу младите со попреченост.

Гледај видео 02:01

Прочитај го и ова