Фудбалско финале во Милано | Сите содржини | DW | 28.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Фудбалско финале во Милано

Според проценките, во Милано има околу 70.000 фудбалски фанови од Шпанија. Каква е атмосферата пред финалето Реал-Атлетико?

Гледај видео 00:35
Now live
00:35 минути

Прочитај го и ова