Фудбалски навивачи како пучисти? | Старт | DW | 07.10.2014

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Фудбалски навивачи како пучисти?

Сликите од минатогодишните демонстрации за паркот Гези во Истанбул денес можеби се избледени во колективната европска свест, но затоа владата во Анкара не ги заборава. Тоа сега го чувствуваат и некои фудбалски навивачи.