Фудбалска пролет во Македонија | Теми | DW | 05.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Фудбалска пролет во Македонија

Фудбалерите на Работнички бележат успешен старт, ракометарките на Кометал имаат слаба сезона.

default

Силен старт на Работнички во пролетниот дел од фудбалското првенство. Слаба сезона на ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во Европската лига на шампиони. За состојбите во клубот и во ракометот за Дојче Веле зборува претседателот на Кометал Ѓорче Петров Иван Бојков.