Фудбалерките и‘ пркосат на мафијата | Старт | DW | 27.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Фудбалерките и‘ пркосат на мафијата

Машкиот фудбал е спорт број еден во Италија. Но во фокусот моментно е женскиот фудбалски клуб од Калабрија. Заканите од мафијата доведоа речиси до негово расформирање. Но, фудбалерките и‘ пркосат на мафијата и продолжуват да играат.

Гледај видео 02:19
Now live
02:19 минути