Фрид на Косово | Вести | DW | 09.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Фрид на Косово

*

Даниел Фрид, помошникот на американскиот државен секретар денеска оди на Косово каде со политичкиот врв во Приштина ќе разговара околу понатамошниот тек на процесот на утврдување на статусот. Фрид кој вчера беше во Подгорица изрази уверување дека најбараните хашки белалци екс генералот Ратко Младиќ и поранешниот лидер на босанските Срби, Радован Караџиќ ќе се најдат во судница за да одговаараат за злосторствата кои ги сториле“ Тој оцени дека тие му „прават големо зло на српскиот народ“ и само се „преправаат дека се патриоти.“